Teknoloji

Yeni nesil iPhone SE, tasarımı ve özellikleriyle beklentileri bile aşabilir

Apple sızıntılarını takip eden X kullanıcısı Majin Bu’ya göre yeni iPhone SE, iPhone XR ile aynı 6.1 inç ekrana ve benzer tasarıma sahip olacak. Yaklaşan yeni iPhone SE’nin bugüne kadar seride görülen en büyük ekrana sahip olması bekleniyor ve muhtemelen Touch ID sensörünü bir Face ID sensörüyle birlikte geleceği için terk edecek.

Apple, iPad Air ve iPad mini’de olduğu gibi yan düğmeye Touch ID eklese de ekranın Dynamic Island kısmı üzerinden Face ID’ye geçmek de mümkün olabilir. Ayrıca yan butona eklenecek Touch ID, yıllardır bu değişikliği isteyen iPhone kullanıcılarını sevindirebilir.

Yeni iPhone SE kaç kameraya sahip olacak?

Majin Bu, bu özelliklerin dışında yeni iPhone SE’nin tek bir ana kamerayla geleceğine inanıyor ve bu da bu cihazla normal iPhone 16 modelleri arasındaki en büyük fark olacak. iPhone SE genellikle serideki en ucuz iPhone olduğundan, yeni iPhone SE’nin ortalama bir iPhone müşterisinin düşük fiyata alabileceği en iyi iPhone olması bekleniyor. Aslında bu modelin amacı fiyat-performans müşterilerini çekmektir.

Aslında telefonun OLED ekrana da sahip olması bekleniyor ancak bu bilgi biraz eski ve Apple’ın planlarında değişip değişmediği bilinmiyor. Bu sızıntı doğruysa iPhone SE oldukça çekici bir iPhone modeli olabilir. Fiyatının düşük ancak kabiliyetlerinin yüksek olduğu göz önüne alındığında Türkiye’de de yoğun talep görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu